A

Joulumuistamisten hankinta

29.08.2025

Joulumuistamisten hankinta
 
Punkalaitumen kunta hankkii henkilöstölle maksimissaan 30 euron (alv. 0 %) arvoisen joulumuistamisen. Jotta osaamme ottaa huomioon paikkakunnan tarjonnan mahdollisimman monipuolisesti, pyydämme teiltä yrittäjiltä ja yhdistyksiltä tietoa, mitä tähän tarkoitukseen sopivaa teillä olisi tarjota.
 
Kappalemäärällisesti tuotteita tarvitaan n. 120, tarkka määrä ilmoitetaan tilaushetkellä. Tuotteet eivät voi vaatia kylmäsäilytystä. Aikaisemmin on ollut esimerkiksi leipää, hunajaa, makeisia, lahjakortteja palveluihin yms.
 
Tilatut tuotteet tulee toimittaa 12.12. mennessä kunnantalolle. Kyselyyn vastaaminen ei sido vastaajaa toimittamaan tuotetta, mikäli esimerkiksi tilauskannan vuoksi toimittaminen ei sillä hetkellä ole mahdollista. Vastaavasti kysely ei sido kuntaa hankintojen tekemiseen. 
 
Ilmoitathan liitteen lomakkeella tuotteen hintatietoineen. Tuotteita voi tarjota koko summalla tai osasummalla. Mikäli tuote on syötävää, voit laittaa erikseen maininnan sopivuudesta erityisruokavalioihin.
 
Kunnalla on myös vähäisissä määrin tarve arvokkaammille tuotelahjoille (n. 100 euroa). Niistäkin tulemme mielellämme tietoisiksi.
 
Lisätietoja tarvittaessa palkkasihteeri Kaija Sepältä, kaija.seppa@punkalaidun.fi tai puhelimitse 040 138 2302.
 
Vastaathan 15.10.2025 mennessä: https://link.webropolsurveys.com/S/091A1C687CC8DD0B

Takaisin